Види обладнання для офсетного друку

//Види обладнання для офсетного друку
Виды оборудования для офсетной печати - статья - компания Викпринт

Офсетний друк має на увазі непрямий спосіб друкування зображень. Спочатку чорнило наноситься на друкарську форму, потім переносяться на полімерний валик і лише потім на матеріал, призначений для друку.

В основі офсетного способу лежать властивості відштовхування олії та води. Друковане зображення пропалюють на спеціальній пластині, зони друку на якій пофарбовані чорнилом з валиків, а зони, які не потрібно друкувати, змочуються водою. Після нанесення чорнила зображення друкується на поверхні матеріалу.

Технологія цього способу має на увазі перенесення чорнила на форму з металу або гуми, а потім на папір. Завдяки офсету можна друкувати значні тиражі у повному кольорі на різних матеріалах. Сьогодні ця технологія широко використовується друкарнями нарівні з цифровим друком, особливо в друку на замовлення.

Компанія “Вікпрінт” готова виконати ваше замовлення офсетного друку на своєму обладнанні. Звертайтесь!

Основні переваги офсету

Цей спосіб друку дозволяє виготовляти продукцію великими тиражами. Серед основних переваг офсетної технології:

  1. Значні тиражі. Офсетний друк виходить особливо вигідним при виробництві великої кількості продукції від п’ятисот екземплярів. Це складним етапом додрукарської підготовки, наприклад, процесом створення друкованої форми. Сам друк також досить трудомісткий і займає більше часу, ніж цифровий.
  2. Повнокольоровий друк. У виробництві друкованої продукції використовуються різні кольори, а також ефекти – лакування, позолота та сріблення.
  3. Друк на різних матеріалах. Офсет передбачає широкий вибір друкованих матеріалів – різні види паперу, вініл та інші варіанти.
  4. Постдрукарська обробка. Надруковану продукцію можна обробляти різними способами: ламінувати, штанцювати, тиснути фольгою, відтворювати рельєфно-опуклі зображення тощо. Це особливо важлива перевага для створення представницької друкованої продукції, наприклад презентабельних візитних карток.

Перспективи майбутнього розвитку

Основне завдання фахівців з розробки офсетних машин – скорочення етапу додрукарської підготовки. З’являється нове обладнання, ефективніше за рахунок прямого введення та автоматизованої заміни форм. Це дозволяє набагато швидше проводити налагодження машини, що передує друку тиражу.

Найближчим часом очікується масштабна інтеграція цифрових технологій в офсет, автоматизація друку та підвищення якості передачі кольору.

Однак перспективи офсету не можна назвати надто райдужними, оскільки цифровий друк поступово відтісняє його на другий план. Крім того, бізнес переходить до онлайн, що значно видозмінює канали комунікації зі споживачами. Сучасні компанії не замовляють так багато поліграфічної продукції, як раніше, наголошуючи на просуванні за допомогою веб-ресурсів. Надалі ця тенденція збережеться.

Способи та особливості офсету

Сьогодні використовують два головні види офсету – сухий друк та офсет із зволожуючим складом.

  1. У першому випадку прогалини на друкованій формі виконують із силікону, який не зчепляється із сухими фарбами. Для застосування цього способу потрібні певні температури, оскільки нагріваючись фарби можуть змінювати свої властивості.
  2. Другий спосіб передбачає спеціальну обробку форми, після якої прогалини починають притягувати воду та відштовхувати фарбу, а друковані ділянки – притягувати фарбу та відштовхувати вологу. Після зволоження циліндра наносять фарбу, яка притягується лише до друкованих ділянок та утворює потрібний малюнок.

Останній варіант вважається більш вигідним, оскільки форми та фарби коштують дешевше, ніж застосовувані при сухому офсетному друку. Однак, якщо порівнювати якість зображення, перевага виявиться за сухим способом.

Популярні моделі офсетного обладнання

До популярних марок друкарського обладнання відносять Ryobi, Planeta, Roland, Komori, але визнаним лідером вважають виробника Heidelberg (Гейдельберг). Машини цієї марки забезпечують наступні переваги:

  • висока якість зображення. Надрукована продукція відрізняється чіткістю та яскравістю. При цьому може використовуватися не тільки основна палітра кольорів, але і додаткова, а ще лаки. Матеріалом можуть бути різні види паперу і картону;
  • високі тиражі за невеликий час. Замовляючи значний тираж друкованої продукції, очікується його швидкого виготовлення. За допомогою офсету виготовляється різна поліграфія, включаючи барвисті буклети, рекламні календарі, великі плакати, пакувальні матеріали тощо;
  • вигідна вартість за високих тиражів. Машина для офсету розрахована на певний обсяг матеріалів. Коли тираж зростає до рівня, вартість одного екземпляра знижується. Таким чином, чим вищий тираж, тим дешевшим є виготовлення продукції.

Види офсетних машин

Оскільки офсетна технологія друку поширена на українському ринку, то потрібне й відповідне обладнання. У процесі виробництва поліграфічної продукції фарба з друкарської форми передається на гумовий валик, та був на друкований матеріал. Таким чином виготовляються одноколірні та багатобарвні видання, повнокольорова поліграфія у широкому асортименті. Сучасне офсет-обладнання представлене листовими та рулонними машинами.

Листові машини

Листове обладнання передбачає подачу паперового матеріалу окремими листами. Для такої машини характерна відмінна якість зображення. Однак оперативність друку змушує бажати кращого: застарілі моделі потребують постійних перерв для вставки наступних аркушів.

Листове обладнання поділяють на:

  • Машини для малого формату – друк проводиться на малоформатних аркушах і призначається для зображень невеликого розміру, що виконуються в одному або двох кольорах. Такі машини використовують для друкування типової документації;
  • Машини для середнього формату – здійснюють друк на середньоформатних листах та призначені для виготовлення повнокольорових буклетів, документів та іншого;
  • ММашини для великого формату − матеріалами є листи А1, а саме обладнання оснащене кількома секціями. Це дозволяє створювати кольорові зображення всього за один прохід.

Рулонні машини

Рулонне обладнання передбачає подачу друкованого матеріалу із рулону. Виготовляючи продукцію великими тиражами, кінець стрічки рулону, що закінчився, приклеюють до початку наступного, не перериваючи роботу машини. Розрізати продукцію на аркуші можна під час друку або після його завершення.

Рулонна машина може бути обладнана декількома секціями (до дванадцяти секцій). Моделі для друку етикеток можуть мати ультрафіолетову сушарку, прилад для охолодження, автоматичну змивну систему. Крім того, комплектація може включати пристрої для перфорації, висікання, розрізання та інших способів обробки продукції.

Рулонне обладнання для сухого офсету має температурні датчики, що дозволяють контролювати рівень нагрівання барвників і вузлів у процесі друку. Якщо порівнювати рулонну машину з іншим подібним обладнанням, можна виділити її наступні переваги: ​​висока контрастність друку та плавні переходи напівтонів. Барвисті шари поєднуються чітко, а лініатура растру має високе значення.

Крім того, до переваг рулонних машин відносять значну економію фарб та матеріалів для форм: вони менше витрачаються, що забезпечує зниження вартості друкованої продукції. Найбільша економія досягається під час виготовлення поліграфії високими тиражами. Оскільки папір до рулонної машини подається безперервно, оперативність друку значно зростає, а значить і збільшується продуктивність.

Таким чином, офсетні машини мають наступні переваги:

  • точная цветопередача;
  • швидкий друк;
  • бюджетна вартість;
  • вигода при виготовленні великих тиражів;
  • виробництво виробів різного виду;
  • робота з різними матеріалами;
  • висока якість готової продукції.

Головна особливість офсетних машин

Офсет-обладнання переносить зображення не безпосередньо, а у вигляді циліндра, завдяки чому воно відтворюється над дзеркальному відображенні, а прямому. Це дозволяє друкувати найменші елементи або написи. Офсет передбачає роботу з різними матеріалами, що дуже зручно.

Технологічний принцип роботи офсетного обладнання

Робота офсетного обладнання передбачає складну технологію. Малюнок на папір переноситься у вигляді друкованої секції. Друковану форму встановлюють на спеціальний циліндр, а коли він починає обертання, форма вступає в контакт з валиками.

Спочатку вона стикається з зволожуючим валиком, завдяки чому змочується водою або спеціальним складом, а потім з накатним валиком. Останній наносить фарбу на форму, переносячи її з комірки. Оскільки форма вже змочена зволожуючим розчином, фарба зчіплюється лише з потрібними зонами картинки.

Чим більше фарби потрапить на форму, тим більш насиченим вийде колір малюнка (до певної міри). Після цього малюнок переноситься на друкарське полотно – циліндр із гуми. При цьому форма не контактує із матеріалом. Потім гумовий валик притискається до поверхні паперу чи іншого матеріалу, унаслідок чого друкується зображення. Щоб отримати чудову якість друку, потрібно постійно стежити за натягом матеріалу та тиском валика.

Компания “Викпринт” готова качественно и в сжатые сроки выполнить заказ на печать продукции офсетным способом. Обращайтесь!

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.