Офсетний УФ-друк – що це?

//Офсетний УФ-друк – що це?
Офсетная УФ-печать - что это - статья - компания Викпринт, Харьков, Украина

Ультрафіолетовий друк (УФ-друк) – це технологія нанесення зображень на різні матеріали, різновид струминного друку з використанням спеціального чорнила. УФ-отверждаемые фарби застигають при дії ультрафіолету і утворюють характерну плівку на друкованому матеріалі.

Що таке УФ офсетний друк

Офсетна технологія друку давно відома і досі широко користується попитом. Її застосовують у багатьох випадках, як правило, коли потрібно виготовити великий тираж. поліграфічної продукції та забезпечити високу якість зображень.

Офсет розвивається і вдосконалюється, розширюючи асортимент поліграфії, що випускається. Сьогодні друк на картонних, паперових і пластикових матеріалах часто виробляється ультрафіолетовим чорнилом.

Компанія “Вікпрінт” застосовує УФ офсетний друк під час виготовлення поліграфічної продукції. Звертайтесь!

УФ-лакування в офсеті

За допомогою ультрафіолетових лаків можна покращити зовнішній вигляд поліграфічної продукції та зробити її більш стійкою до впливу зовнішніх факторів – захистити від стирання, хімічних та механічних стресів. Вибірковий друк УФ-лаками робить поліграфію презентабельною та ексклюзивною, що, відповідно, надає їй доданої вартості.

УФ-лак створює захисний шар і одночасно – гарний глянець чи благородну матовість. Привабливий вигляд такої продукції створює враження ламінування – ефект насправді схожий, але друк УФ-лаками набагато економніший.

Ультрафіолетові лаки містять реактивні сполуки акрилової кислоти, розріджувачі, фотоініціюючі компоненти. Експериментуючи з молекулярною вагою цих речовин, можна створювати лаки різної в’язкості, які підходять для різних видів друкарського обладнання.

Ці лаки тверднуть під впливом ультрафіолету, перетворюючись на рівномірну глянцеву плівку, стійку до стирання та багатьох видів хімічних речовин. УФ-лаки високотехнологічні та відповідають усім встановленим нормам екології.

Де застосовується ультрафіолетовий офсетний УФ-друк

Дуже популярний друк ультрафіолетовими фарбами на пластиці – улюбленому матеріалі сучасних дизайнерів. Завдяки здатності легко набувати різних форм пластик широко використовується у виготовленні сувенірів, рекламної продукції, інтер’єрного декору.

Офсет-друк ультрафіолетовими фарбами застосовується для виготовлення такої продукції, як:

  • пакувальні матеріали;
  • так званих POS-матеріалів: цінників, тримачів, воблерів, лотков тощо;
  • поліграфії, призначеної для офісних потреб та ділової сфери: щоденників, обкладинок, швидкозшивачів, пакетів та іншого;
  • рекламної продукції: календарів, буклетів, листівок, каталогів тощо;
  • товарів із ефектом тривимірного зображення, руху, об’ємної поверхні;
  • фігурних самоклеючих наліпок та іншого.

Склад офсетної УФ-фарби

Ультрафіолетове чорнило наділяються тими самими властивостями, що й стандартні друкарські фарби. Вони мають схожу рецептуру: рідка фаза, барвники, добавки. Пігменти у стандартних і ультрафіолетових фарбах однакові, інші компоненти різні. Розріджувачі (або мономери низької в’язкості) виконують роль розчинників, змочуючи барвники та створюючи необхідну консистенцію. На відміну від друкованого чорнила, в УФ-фарбах утворюється тверда плівочка, яка пов’язує барвники з друкованим матеріалом.

Добавки в ультрафіолетових чорнилах – це фотоініціюючі речовини, які генерують активні частинки під впливом ультрафіолету. Полімеризація виходить рівномірною, якщо УФ-промені проникають у саму товщу плівки. Затверділі УФ-чорнила мають стійкість до стирання та впливу хімічних речовин. Вони забезпечують гарні глянцеві зображення високої чіткості – це привабливо виглядає на упаковках.

Технологія УФ офсетного друку

Офсетне обладнання, яке працює з ультрафіолетовими барвниками, здатне виробляти великі тиражі поліграфії, друкуючи зображення на матеріалах, що не поглинають.

На відміну від друку звичайним чорнилом, яке може розмазуватися при складанні віддрукованих листів у стопочку, ультрафіолетове чорнило твердне, проходячи через спеціальні УФ-сушіння. Це дозволяє створювати зображення високої чіткості і відразу після друку переходити до обробки продукції – не потрібно чекати, поки поліграфія просохне. Відповідно, терміни виготовлення великих тиражів скорочуються.

Чудова якість УФ-друку приваблює все більше замовників, особливо при необхідності виготовити ошатну упаковку для товарів. На сьогодні більше третини замовлень, що виконуються, – це друк барвистих пакувальних матеріалів, стійких до стирання та ультрафіолетових променів. Яскрава коробка із привабливим детальним малюнком ефективно приваблює кінцевих покупців, особливо якщо товар у такій упаковці купується «на подарунок».

У яких форматах здійснюється УФ-друк

Офсет ультрафіолетовим чорнилом здійснюється в різних форматах листів та рулонних матеріалів. Найпопулярніші – А1, А2 та А3, а також широкоформатний офсет. Для друку використовується офсетний та крейдований папір різної щільності, картон, самоклейка, пластикові та вінілові матеріали.

Ультрафіолетові фарби відрізняються дуже слабким запахом і не потребують засобів для запобігання відмаруванню. Поверхня готового виробу виходить глянсовою та не виділяє шкідливих речовин. У складі УФ-чорнила є леткі речовини, але їх кількість не перевищує вимог екології та санітарії. (Однак при виготовленні такої продукції все одно потрібно дотримуватися запобіжних заходів.)

Серед переваг ультрафіолетового друку:

  • оскільки габарити УФ-сушок можуть бути невеликими, це дозволяє заощадити корисну площу у приміщенні друкарні;
  • фарби швидко тверднуть, що дозволяє не витрачати час на обдування, прискорюючи офсет-друк;
  • ультрафіолетове чорнило просте у використанні (якщо залишити його в обладнанні на кілька днів, ніяких дефектів не виникне);
  • за допомогою УФ-друку обробляють поверхні, чутливі до температур (УФ-фарби тверднуть при низьких температурах).

недоліки

Маючи вагомі переваги, УФ-чорнила не позбавлені недоліків:

  • слід дотримуватись обережності та спеціальних заходів при роботі з генераторами УФ-випромінювання;
  • після усадки глянсової плівочки на металі послаблюється адгезія;
  • якщо друкарська машина погано відрегульована, УФ-випромінювання може затвердити надто товсті та насичені шари фарб;
  • витратні матеріали відрізняються високою вартістю, а економія на відновленні розчинника лише частково компенсує витрати;
  • за деякими характеристиками ультрафіолетове чорнило поступається звичайним офсетним фарбам: наприклад, їх відрізняє гігроскопічність – властивість вбирати вологу.

Наша компанія «Вікпрінт» має досвід офсетного друку ультрафіолетовими фарбами. Правильна технологія дозволяє успішно закріплювати чорнило навіть на низькоадгезивних матеріалах. Незалежно від тиражу, прийняті замовлення виконуються на найвищому рівні та займаються досвідченими фахівцями. Практикуємо індивідуальний підхід до кожного замовлення, враховуючи побажання клієнта та скрупульозно дотримуючись термінів.

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.