Обладнання для трафаретного друку

//Обладнання для трафаретного друку
Оборудование для трафаретной печати - компания Викпринт, Харьков, Украина

Трафаретний друк або шовкографія – це технологія прямого відтворення зображень за допомогою трафаретного друку (особливого виду друкованої форми). Для якісного здійснення цього виду друку необхідне спеціальне обладнання – сучасний трафаретний верстат.

Перш ніж купувати верстати для трафаретного друку, слід розібратися в особливостях їх роботи та передбачуваних можливостях. Це допоможе ефективному інвестуванню в бізнес та оперативному прогнозуванню комерційної діяльності.

У чому полягає трафаретний спосіб

Принцип технології простий: для друку зображень на будь-якій поверхні через трафарет продавлюється чорнило. Трафарет – це спеціальна конструкція, що складається з рами та натягнутої на неї синтетичної сітки. У процесі друку зображення опромінюють, попередньо нанісши шар світлочутливого полімерного матеріалу, внаслідок чого одні осередки пропускають чорнило, а інші – ні.

Переваги трафаретного спосібу полягають у широкому асортименті використовуваних матеріалах, можливості широкоформатного друку, низької собівартості та величезному просторі для реалізації творчих ідей.

Конструкція апарату трафаретного друку

Машина для трафаретного друку складається з:

 • робочого столу або опори, на якій розміщується матеріал, що використовується;
 • трафарету;
 • затискного механізму для утримання трафаретної форми;
 • ракелі та контрракелі.

Завдяки продуманій конструкції друк проводиться швидко та якісно, ​​забезпечуючи рівномірний розподіл чорнила та чіткість зображення.

До характеристик верстата для шовкографії відносять:

 • температуру і в’язкість використовуваного чорнила;
 • швидкість друку;
 • силу зчеплення матеріалу із трафаретом;
 • натяг мережі;
 • профіль перерізу та кут заточування ракелю.

Типи друкарських верстатів

Залежно від виду друкуючої поверхні, машини поділяють на плоскодрукарські, планшетні та ротаційні. Є спеціальні верстати для плоских і об’ємних матеріалів, що запечатують. Залежно від палітри кольорів, обладнання може бути багатобарвним або однофарбовим.

Планшетні автоматичні та напівавтоматичні верстати

Машини такого типу передбачають плоску робочу поверхню, на якій фіксується матеріал, та плоску трафаретну форму. За допомогою ракельної системи на поверхні з’являється відбиток, при цьому чорнило продавлюється через трафарет і взаємодіє безпосередньо з матеріалом.

Подібне обладнання дозволяє друкувати на різних матеріалах, незалежно від густинних характеристик, товщини або жорсткості. Листи в верстат можуть подаватися вручну або автоматично, залежно від конструкції. Середня кількість циклів друку на такому устаткуванні – сімсот за одну годину. Якщо верстат повністю автоматичний, цей показник може бути вищим.

Плоскодрукарські верстати з циліндрами

Дане обладнання оснащене плоским трафаретом та циліндричною поверхнею для матеріалу.

Під час друку рухається не ракельна система, а трафарет, передаючи зображення на різні матеріали, у тому числі на тонкі аркуші паперу, текстиль, плівку тощо. Конструкція верстата може мати на увазі реверсну або стоп-циліндричну систему. У першому випадку циліндр хитається, а в другому – зупиняється після закінчення друкованого циклу, наводячи форму у вихідну позицію.

Ротаційні верстати для листового друку

Трафарет і друкуюча поверхня мають циліндричну форму, а сама машина відрізняється високою продуктивністю. За добу можна робити до ста тисяч відбитків. Це дуже дороге обладнання, але якісні чіткі зображення, які можна наносити на будь-які матеріали, виправдовують його вартість.

Ручні верстати для друку на тканині

Принцип трафаретного друку на тканинах майже такий самий, як і на інших матеріалах. Однак у цьому випадку різні фарби накладаються одна на одну практично «по сирому» після нетривалого етапу просушування та закріплення. У зв’язку з цим, а також з особливим складом фарб для шовкографії спосіб просушування готових відбитків також буде іншим.

Найпростіше механічне обладнання для шовкографії на предметах одягу має на увазі єдиний друкарський вузол та специфічну конструкцію друкованого столу (на нього можна одягати одяг). Більш складні варіанти оснащуються кількома друкованими столами та секціями, які знаходяться на різних ярусах і обертаються на зразок каруселі. Завдяки ускладненим конструкціям шари фарби можна наносити на виріб одразу, не знімаючи його з друкарської поверхні. Це дозволяє швидко робити багатобарвні зображення чудової якості.

Купуючи обладнання цього типу, потрібно вибирати варіанти з мікроприводками на кожній секції, а також з якісними уловлювачами (спеціальними пристроями для розміщення друкарського вузла над столом під час друку). Карусельні машини дозволяють друкувати малюнки та написи на футболках, спецодязі, сумках та рюкзаках. Як правило, вони надійні, вирізняються високою якістю і при цьому мають доступну вартість. Карусельний верстат стане вдалим вибором друкарського обладнання для невеликих підприємств із виробництва рекламної продукції або креативного одягу.

На що звертати увагу при виборі верстата

Купуючи друкарське обладнання, враховуйте такі характеристики:

 1. Друкований зазор. Щоб бути продуктивним, апарат трафаретного друку повинен швидко налаштовуватись. Ідеальний варіант, коли міняти друкований зазор та нахил рами можна без додаткових пристроїв. Ви оціните цей момент, якщо щодня друкуватимете на матеріалах неоднакової товщини. Оперативне налаштування машини заощаджує час друку та підвищує продуктивність.
 2. Кут нахилу рами та столу. Як правило, для друкованих столів передбачено заводське регулювання. Пронумеровані кронштейни встановлюються на площадках. Чим швидше привести столи в паралельне положення, тим краще для друку.
 3. Можливість оновлення та вдосконалення машини. Оптимальним варіантом стане покупка верстата, який у майбутньому можна модернізувати – доповнити новими функціями, наприклад, збільшити палітру кольорів.
 4. Прозсушування відбитка. Процес впливає на стійкість та якість отриманого малюнка. Наприклад, друк на одязі вимагає проміжного просушування, а потім остаточного сушіння.

Для яких цілей застосовується трафаретний друк

Залежно від характеристик матеріалів, що запечатуються, шовкографія буває:

 1. Малого формату. Мається на увазі плоский друк на різноманітних підкладках: паперових, картонних, з полівінілхлориду та інших. Параметри друку − 1 м на 1,4 м. За допомогою цього виду друку виготовляється продукція різного призначення, але у всіх випадках потрібний високий рівень якості (наприклад, друк ярликів та бірок для одягу).
 2. Великого формату. Мається на увазі друк широких форматів, які перевищують параметри 1 м на 1,4 м.
 3. На виробах невеликого розміру. Мається на увазі нанесення малюнків та написів на ручки, брелоки та інші дрібні предмети. Вироби круглої форми запечатуються за допомогою напівавтоматичних ротаційних машин. Основний конкурент цього виду – тампонний друк, але він не може забезпечити таке ж стійке до стирання зображення, як шовкографія.
 4. На тканинах. Являє собою цілу промислову галузь, яку називають текстильною печаткою або набиванням тканин. Зображення наносяться на тканину за допомогою настільного друкування за допомогою механічних текстильних або килимових машин, верстатів з циліндрами, що рухаються.
 5. На готових текстильних виробах. Як правило, це предмети одягу та аксесуари: футболки, топи, майки, сумки, хустки, спецодяг тощо. Друк проводиться за допомогою спеціальних верстатів, які мають специфічну конструкцію та називаються «карусельними».
 6. На металевих листах та виробах, табличках. Пов’язана з металовиробництвом та металообробкою, анодним окисленням, листовим штампуванням тощо.
 7. На флаконах. Головна сфера застосування – це косметологія та фармацевтика, але також і інші промислові галузі.

Якісне обладнання – якісний друк

Компанія «Вікпрінт» надає якісний друк на замовлення трафаретним способом на професійному устаткуванні за вигідними умовами. За допомогою сучасних верстатів ми можемо наносити чіткі барвисті зображення на замовлення на різні поверхні та матеріали. Якщо вам потрібна порада чи професійна консультація, звертайтесь до менеджерів нашої компанії за телефоном. Вони ознайомлять вас із характеристиками та особливостями друку на різних матеріалах та допоможуть вибрати оптимальний варіант ваших потреб.

Ми можемо виконати друк на замовлення трафаретним методом з доставкою, яка здійснюється у найкоротші терміни до всіх населених пунктів України. Друк офсетним верстатом здатний вивести бізнес на новий рівень, розширити представлення вашої продукції та послуг, сильніше зацікавити потенційних клієнтів та партнерів. Звернувшись до нашої компанії, ви залишитеся задоволені якістю друку та рівнем обслуговування.

No comments yet.

Leave a comment

Your email address will not be published.