Бірдекель – це невеликий, але важливий аксесуар, призначений для захисту столу від крапель, що стікають із запітнілих пивних келихів. Він є простою підставкою, виготовленою зі спеціального вологовбирального картону. Іноді бірдекель називають костером або бірматом, хоч це й не повністю ідентичні поняття.
Що таке костер?
Правильніше називати костером підставку під чашку з гарячим чаєм чи кавою, а не під пивний келих. Такі підставки використовують в офісах, щоб захистити поверхню столів та паперові документи. Однак сьогодні костер і бірдекель все частіше вживаються як синоніми, незважаючи на деякі їхні відмінності.
Костери можуть виготовлятися з різних матеріалів як натуральних, так і синтетичних. І якщо судити з позиції маркетингу, вони не менше підходять для нанесення реклами, ніж бірдекелі.
Історія появи бірдекелю
Про історію виникнення бірдекелю можна судити з його назви – у перекладі з німецької bierdeckel означає пивна кришка. Цим аксесуаром стали активно користуватися в дев’ятнадцятому столітті: кружки виготовлялися з кришками з кераміки, олова і навіть срібла, щоб у напій не потрапляли комахи, листя, пил тощо. Незабаром популярність набули багатофункціональних кришок-підставок з фетру, якими, крім іншого, ще й збирали зайву піну.
Бірдекель у його нинішньому вигляді винайшов німець Роберт Шпут наприкінці ХІХ століття. Він готував рідку паперову суміш, наливав у спеціальні форми та висушував протягом однієї ночі. Підставки виходили більш щільними, ніж зараз – завтовшки чотирьох-п’яти міліметрів. Діаметр бірдекелю становив трохи більше десяти сантиметрів. Картонні підставки швидко витіснили фетрові і залишаються затребуваними досі.
Історія походження костера
Підставку костер вигадали англійці у вісімнадцятому столітті, спочатку вона призначалася для винних графинів. Костери не тільки захищали стіл, але й могли ковзати по поверхні, що дозволяло зручно пересувати графин по столу, передаючи між гостями без допомоги прислуги.
Назва підставки походить від англійської coast – плавати, рухатися, котитися, обертатися. Крім передачі вина, костер часто використовувалися для сиру та виготовлялися у формі човна з коліщатками.
Детальніше про бірдекель
Підставка під пивний келих, звана бірдекелем, захищає поверхню столу від вологи та можливих подряпин.
Характерні риси:
- такі підставки виготовляють із гігроскопічного картону, який добре вбирає вологу;
- оскільки розбухаючи, вбираючий картон втрачає форму, бірдекелі вважаються одноразовими аксесуарами;
- вони можуть бути тоненькими – від 0,9 мм або більш щільними – до 2,5 мм. Вага картонної підставки варіюється від 5 до 10 грам;
- зазвичай бірдекелі круглі або мають форму квадрата з округлими кутами;
- їх прикрашають логотипами пивних брендів, рекламою закладів чи заходів
Костер та бірдекель – у чому різниця?
Основна відмінність між цими аксесуарами полягає у матеріалах виготовлення. Так, бірдекелі можуть вбирати вологу, оскільки виготовлені з гігроскопічного картону, а костер позбавлені цієї можливості. Останні можуть бути дерев’яними, пластиковими, картонними, що ламінують, що дозволяє їм захищати поверхню столу від високих температур. На костер ставлять гарячі чашки та супові тарілки, на бірдекелі – запітнілі пивні келихи.
Улюблені місця в ресторанах, пабах і барах – це барна стійка і звісно ж, місця біля вікон. Якщо багаття та бірдекелі прикрашають простори столу, то стильні фіранки прикрашають простір закладу та надають ексклюзивного вигляду як зсередини, так і з вулиці.
Як правильно вимовляти слово «бірдекель»?
Німецьке слово «bierdeckel» вимовляється як «бірдЕкель», де наголос падає на другий склад – букву «Е». Іноді можна зустріти варіацію “бердекель”. Суворих правил із цього приводу немає, але варіант із літерою «і» у першому складі вважається більш правильним, оскільки він ближче до німецької вимови.
Як зробити бірдекель своїми руками?
Можна зробити бірдекель власноруч, заливаючи паперову суміш у формочки, а потім висушуючи в сушарках, але це досить клопіткий і трудомісткий процес. У такий спосіб виготовлялися перші підставки, після чого на них вручну наносився малюнок. Загалом виходило енерговитратно та не надто дешево.
Сьогоднішній пивний бірдекель дещо відрізняється від попередника і складається з кількох прошарків – картонних шарів, паперового шару з малюнком, ламінації.
Робити бірдекелі чи костери вручну у великих масштабах неефективно, тому звертайтеся до нас. Компанія “Вікпрінт” здійснює виготовлення костерів та бірдекелів на замовлення з різних матеріалів!
Матеріали виготовлення
Бірдекель (пивна підставка) – як правило, виготовляється з:
- пивного картону
- коркової основи.
Основна перевага – ефективна вологоубиральність. В результаті господарі можуть бути спокійні на поверхні столу не залишиться розлучень і плям.
Нестача пивної підставки – одноразове використання.
Костери (підставка під чашку, кухоль склянку) – в основному виготовляються з:
- каппа картону завтовшки від 1 до 4 мм.
- з плівки, що ламінує, яку наносять поверх каппа картону для виключення вбирання вологи.
Такий матеріал не вбирає вологу, тому багаття зручне для багаторазового використання – це їхня основна перевага.
Саме з таких матеріалів виготовляють рекламні багаття, які використовуватимуться як підставка під чашку, склянку або кухоль тривалий період часу, тим самим постійно здійснюючи рекламу нанесеного на них бренду.
Який матеріал для костера вибрати?
Якщо ви вирішили замовити виготовлення костерів для рекламних цілей і бажаєте, щоб ваша рекламна продукція була естетично привабливою і нею можна було користуватися тривалий період часу – однозначно, вам потрібні костери, які не вбирають вологу.
Така підставка справді стане чудовою рекламною продукцією, адже нею буде приємно та зручно користуватися.
Наша компанія «ВІК принт» дбає не лише про високу якість матеріалів, а й про привабливий дизайн, щоб з вашою підставкою для чашки, кухлі було приємно випити чашку чаю чи кави. У нашому штаті є професійні дизайнери, які креативно оформлять багаття і гідно подарують ваш бренд.
Якщо ви замовляєте костеры для кафе чи пивних барів, то в цій ситуації можна замовити виготовлення бірдекелів. Так, для кожного клієнта ви будете подавати нову акуратну підставку, адже в цій ситуації багаторазові костери вам ні до чого. До того ж, замовлення бірдекелів обійдеться дешевше за костери. Тому за ту ж ціну ви зможете замовити набагато більше.
Процес виготовлення
Важливим етапом у процесі виготовлення пивних бірдекелів є вибір малюнка: оскільки зображення постійно знаходиться перед очима любителів пива, цим варто скористатися. Сьогодні більшість виробників випускають не лише різні сорти напою, а й фірмові варіації підставок. Останні можуть мати різноманітний дизайн, розмір, форму, забарвлення. Деякі бренди виробляють понад сотню різних варіантів, складаючи своєрідні колекції. До речі, бірдекелі подають не лише під пивні склянки, а й інші напої.
- Як відбувається виготовлення? Після того, як визначено дизайн, необхідно вибрати папір для бірдекелів. Як правило, використовують самоклеючий папір або щільний крейдований, але не виключені і ексклюзивні варіанти.
- Найчастіше бірдекелі друкують на цифрових друкарських машинах, що забезпечує відмінну стійкість зображення – барвники не розтікаються, не бліднуть, не вигоряють. Потім проводиться ламінація зображень за допомогою глянсової або матової плівки і накочування на картон.
- Останній етап виробництва пивних підставок – вирубування на спеціальному верстаті за допомогою штампів. Це відповідальний процес, що вимагає точності та акуратності. Готові вироби підраховуються, сортуються та запаковуються в коробки чи іншу тару.
У нашій компанії «Вікпрінт» можна замовити оригінальні бірдекелі та інші підставки для напоїв з логотипом різного дизайну в необхідній кількості. Оперативно виготовимо продукцію за ескізами з огляду на всі побажання. Помістивши на бірдекель логотип вашого пивбару, ресторану або кафетерію, ви отримаєте ефективний рекламний продукт, який приваблює відвідувачів. Ми пропонуємо швидке та якісне виконання замовлення за доступною вартістю будь-яким тиражем.
No comments yet.